Zpět

Co nabízíme

 Cíl:

Naším cílem je, vychovat samostatné a dostatečně sebevědomé děti, které se dokážou zapojit do naší společnosti, které porozumí našemu světu a dokážou žít a spolupracovat s kamarády i dospělými. 

Školní vzdělávací program:

Putování se Sluníčkem za duhovými kapičkami.

Integrované bloky jsou rozděleny dle ročního období, každé roční období má pro děti své osobité kouzlo.

Barevné kapičky:  Souvisí s podzimem, s nástupem nových kamarádů, s poznáváním blízkého okolí. Vyprávíme si o barvách podzimu, ochutnáváme a rozlišujeme ovoce a zeleninu, tvoříme z přírodnin, pozorujeme přírodu a zvířata kolem nás. Pouštíme draky.

Kouzelné kapičky:  Jedná se o období, kdy se plní dětská přání, spojená s adventem, s příchodem Mikuláše a Ježíška, ale také se zimními radovánkami a časem karnevalů. 

Neposedné kapičky:  V tomto období klademe důraz na aktivity spojené s pozorováním přírody, pohybem a experimenty. Nasloucháme zvukům přírody, objevujeme barvy, tvary, vůně. Předškoláci si hrají na školu, připravují se na svůj velký den, na zápis do základní školy. Společně sdílíme velikonoční čas. Chystáme s dětmi dárečky nejen pro maminky. Poznáváme některá domácí zvířata. Oslavujeme Den dětí. Radostně se loučíme se školáky.

Hřejivé kapičky: Čekají nás prázdniny, poznáváme tak přírodu nejen v našich krajích (květiny, hmyz, lesy – houby), ale i v cizině. Velký důraz klademe na bezpečnost dětí o prázdninách.


Adventní odpoledne

Vážení rodiče, všechny vás srdečně zveme na zahájení adventního období. Přijďte v pondělí 5. 12. 2022 od 16,00 hodin na zahradu mateřské školy. Mezi děti přijde čert, Mikuláš i anděl a v 17,00 hodin s…

Více informací

Preventivní vyšetření zraku

Maminko, tatínku  - Vy ho vidíte. Vidí Vás Vaše dítě také dobře? I Vaše dítě může mít problém a nemusíte o tom zatím vědět. Zajímejte se o preventivní vyšetření zraku přístrojem Plusoptix  Vyšetření…

Více informací

Škola v přírodě

Škola v přírodě Restaurace U Rozhledny, Hora Svaté Kateřiny, Růžový vrch 2 Termín – 16. 5. – 23. 5. 2023 Cena při počtu 20 dětí 3 300,00 Kč včetně autobusové dopravy. Pokud by dítě onemocnělo, pop…

Více informací